Krüptorahade võidukäik Hiina ja USA senati kaasabil 22. nov

Henri Laupmaa · Kommentaarid: 0
Viimastel nädalatel on järjekordselt tähelepanu alla tõusnud bitcoin ehk eestipäraselt bitimünt, mis on uudistes teinud esinemisrekordeid samaaegselt hinnarekorditega. Selle protsessi käivitas oktoobris bitcoini kasutuselevõtmine Hiina suurima otsingumootori Baidu poolt. See samm tegi selle alternatiivraha nähtavaks 570 miljonile Hiina internetikasutajale. Kui Baidu selle kasutusele võttis, tähendab see ühtlasi, et neil on de facto nõusolek oma valitsuse poolt.

Selle nädala alguses teisipäeval, pärast USA Senatis toimunud istungit, kus arutati virtuaalrahade tuleviku üle, tõusis ühe bitcoini hind 900 dollarini. Senati istung andis vaatlejate esialgsel hinnangul rohelise tule bitcoini kasutusele. Loomulikult jätkub USA's võitlus erinevate huvigruppide vahel, kuidas krüptoraha tulevikus reguleeritud saab.

Hiina seisukoht on väga oluline, sest see tekitab ka survet Ühendriikidele — kui nad praegu tekkiva uue rahaturu üle reguleerivad, siis nad riskivad jääda isolatsiooni. Seeläbi võiks USA muutuda tagamaaks, kus ühelt poolt muu maailm, mis bitcoine kasutab ning mille keskmes on Hiina ja teiselt poolt USA, kes on sellest mängust väljas. Paljud bitcoini startupid lahkuksid sel juhul maalt.

Üks hea element, mis tänu kasvanud huvile on tekkinud — 
viimastel nädalatel toimunu on suur koormustest kõigile krüptorahaga seotud süsteemidele ja koodile. Häkkimiskatsete arv börsidele, nagu Mt. Gox Jaapanis ja BTC China, on tõusnud.  Seega on nii vahetusbörsid, kui ka erinevad tarkvarakomponendid arenenud surve all väga kiiresti.

Tuule on saanud tiibadesse hulk alternatiivseid krüptorahasid, mis on disainitud bitcoini järgi, nagu litecoin ja feathercoin. Samuti on tekkinud hulk startup-firmasid, mis tegelevad nii bitcoini, kui teiste krüptorahadega.

Praegu kõigub bitcoini hind 500-900 dollari vahemikus. Hetkel kui seda kirjutan on BTC -> USD vahetuskurss 750 dollarit. See number on väga ebastabiilne ja ma ei soovita ilma väga külma kõhuta sellesse investeerida.

Üks hea element, mis praegusel protsessil on — ta populariseerib kogu alternatiivrahadega seonduvat ja aitab meil mõelda väljapool keskpankade poolt emiteeritud rahasüsteemi piire.

Mis konkreetselt bitcoinist saab, on veel lahtine — kindlasti üritatakse selle liikumist reguleerida ja erinevate riikide poolt seadustada. Aga missugused praegustest või tulevastest krüptorahadest tulevikus ellu jäävad ja edasi arenevad, on praeguses muutustelaines veel raske näha ...


Bitcoini hind dollarites alates 2012 detsember kuni selle nädal alguseni.


Esimene bitcoini automaat Kanadas, Vancouveris mis avati oktoobris.

https://vip.btcchina.com/

Reaalajas maailmakaart, kus on näha kui palju bitcoine vahetatakse:
http://fiatleak.com/

Lühike sissejuhatus bitcoin ülesehitusse:
http://bitcoin.org/en/
https://en.bitcoin.it/wiki/Myths

Wiredi infograafika bitmündi olemusest:


Krüptorahade legaalsus eri riikides:

Forum: Legality across the globe

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar